رژیم لاغری

چگونه می توانیم وزن خود را کاهش دهیم؟

کاهش وزن در ۳ قدم بر اساس نظریه های علمی

راه های بسیاری برای از دست دادن وزن بسیار سریع وجود دارد.

با این حال، بسیاری از آنها شما را گرسنه و ناراضی خواهد ساخت. اگر شما اراده اى آهن ندارید، پس گرسنگی باعث می شود شما به سرعت این رژیم ها را رها کنید.

طرح بندی کاهش وزن درست و به جا باید از معیارهای زیر استفاده کند:
کاهش اشتها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.
به سرعت، بدون گرسنگی، وزن را کاهش دهد.
سلامت متابولیک خود را در همان زمان بهبود دهد.
در اینجا یک برنامه سه مرحله ای ساده برای کاهش وزن سریع است.

کاهش مصرف قند و نشاسته ها

مهمترین قسمت کاهش قندها و نشاسته ها (کربوهیدرات ها) است. وقتی این کار را می کنید، سطح گرسنگی شما پایین می آید و شما کالری بسیار کمتر می خورید. در این حالت بدن به جای سوزاندن کربوهیدرات برای انرژی، شروع به تغذیه از چربی های ذخیره شده می کند. یکی دیگر از مزایای کاهش کربوهیدرات ها این است که سطح انسولین را کاهش می دهد و کلیه های شما از سدیم و آب خارج می شوند. این موجب کاهش نفخ و افزایش وزن غیر ضروری می شود.

خلاصه:
کاهش مصرف قندها و نشاسته ها (کربوهیدرات ها) از رژیم غذایی، اشتها را کاهش می دهد، سطوح انسولین را کاهش می دهد و بدون گرسنگی وزن از دست خواهید داد.

خوردن پروتئین، چربی و سبزیجات

هر یک از وعده های غذایی شما شامل منبع پروتئین، منبع چربی و سبزیجات کم کالری است. ساختن وعده های غذایی به این ترتیب به طور خودکار مصرف کربوهیدرات خود را به میزان توصیه شده کاهش می دهد.

منابع پروتئین

گوشت: گوشت گاو، مرغ، بره و غیره
ماهی و غذاهای دریایی: ماهی قزل آلا، ماهی قزل آلا، میگو و غیره
تخم مرغ: تخم مرغ کامل با زرده بهترین هستند.
اهمیت خوردن مقدار زیادی پروتئین نمی تواند بیش از حد باشد.
رژیم های دارای پروتئین، با پروتئین می توانند میل و افکار وسواسی در مورد غذا را به میزان 60 درصد کاهش دهند و میل خود را به خوردن دیر یا زود به نصف کاهش دهند و شما را به اندازه کافی پر می کند که به طور خودکار 441 کالری کمتری در روز مصرف می کنید – فقط با اضافه کردن پروتئین به رژیم غذایی.

ورزش کردن تقریبا ۳ بار در هفته

در طرح کاهش وزن، ورزش کردن بسیار توصیه می شود. بهترین گزینه این است که 3-4 بار در هفته به ورزشگاه بروید. گرم کردن و بلند کردن وزن.

رژیم لاغری همانطور که از نامش پیداست برای کاهش وزن افراد و رسیدن به وزن مطلوب به کار می رود. افرادی که از اضافه وزن رنج می برند می توانند با رژیم لاغری از اضافه وزن و محدودیت هایی که برایشان ایجاد می شود رها شوند. چاقی و اضافه وزن علاوه بر ایجاد طاهری نامناسب منجبر به بروز بیماری هایی مثل کبدچرب، چربی خون، بیماری های قلبی عروقی و دیابت می شود که هرکدام از این بیماری ها سلامتی افراد را تهدید می کند. بهترین راه از بین بردن چربی های اضافی بدن رژیم غذایی که متخصص تغذیه آن را به شما ارائه می دهد به همراه ورزش است. شما باید در انتخاب رژیم کاملا محتاطانه عمل کنید و از رژیم هایی که تخصصی پت آنها نیست دوری کنید زیر بعضی از رژیم های غذایی که با علم متخصص نوشته نشده اند می تواند باعث ایجاد بیماری گردد. کلینیک تغذیه ما به شما رژیم های غذایی سالم به جهت لاغر شدن خواهد داد که در آن ضمن ایجاد وزنی ایده آل، سلامتی شما نیز حفظ شود.

به منَظور مراجعه حضوری، مشاوره لاغری و دریافت رژیم در این بخش کلیک کنید.